تبلیغات
شیراز ما

معرفی رینگ دوم شهری شیراز

تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 13 آذر 1392, 12:08 ق.ظ

 با درود. در این پست شما را با رینگ دوم عظیم شهری شیراز، معرفی خواهیم کرد.

رینگ دوم شهری شیراز که بخش های مختلف و مهمی از شهر را تحت پوشش خود قرار میدهد، از 3 سال گذشته شروع بساخت شد.

این پروژه از اواخر بلوار جمهوری اسلامی قبل از میدان ارم شروع میشود و به اتوبان وحدت( آیت الله حسینی الهاشمی) ختم میگردد.

برای آشنایی بیشتر به ادامه مطلب بروید....

 همانطور که اشاره شد، این پروژه و رینگ شهری بزرگ، از اواخر بلوار جمهوری اسلامی، و از خیابان جام جم شروع شده و با گذر از دامنه کوه دانشگاه و کناره برج تحقیقات، وارد تونلهای دوقلوی 1 کیلومتری کوهسار میشود. در درون این تونلها، تدابیر لازم برای افزایش ضریب ایمنی و دفع خطرات و اتفاقات احتمالی و ....اندیشیده شده است. و تا به امروز بخش های زیادی از این تونلها ساخته شده و هم اکنون تونل در مرحله آسفالت میباشد.

( ورودی تونل های دوقلو کوهسار از جام جم)
 
البته مسیر خیابان جام جم و ورودی بلوار جمهوری اسلامی به مسیر تونلها تبدیل به بزرگراه و تقاطعات غیر همسطح میشود.
( تقاطع غیر همسطح طبقاتی جام جم-ورودی رینگ دوم شهری)

بعد از عبور از تونل ها ، وارد رینگ اصلی میشویم که با طی کردن مسیری حدود 5 کیلومتر از بزرگراه، وارد محل اصلی تلاقی چند تونل و بزرگراه شهری میشویم که در اینجا این رینگ شهری به چند شاخه تقسیم میشود.؛همانطور که در نقشه اشاره و مشخص شده است، شاخه اول پروژه و بزرگراه، بصورت مستقیم ادامه پیدا میکند و با وارد شدن به اتوبان کوهسار به مسیر کمربندی و پل تقاطع شبدری محمودیه میرسد. با ادامه دادن مسیر مذکور به اتوبان آرین و پل تقاطع شبدری دکترحسابی میرسیم که این پل هم اکنون افتتاح شده و بزرگراه های دکتر حسابی-وحدت و آرین را به یکدیگر متصل میکند.
این پل اتصال دهنده اتوبان کوهسار به وحدت میباشد.

شاخه 2-شاخه دوم این پروژه به سمت چپ متمایل شده و وارد بزرگراه ایمان و تونلهای دوقلو ایمان میشود که هم اکنون کار ساخت تونل و لایینگ آن بپایان رسیده و اماده آسفالت میباشد.و بزرگراه ها و مسیر های اتصالی در حال آماده شدن هستند.


در تصویر مشخص شده که مسیر اتصالی بزرگراه، در دست ساخت و تکمیل شدن است و بزودی آماده میشود. بعد از عبور از این مسیر وارد تونلهای ایمان میشویم....


بعد از عبور از این تونلها که طول هرکدام 500 متر میباشد، وارد مسیر پل ایمان بطول 500 متر و بزرگراه چمران میشویم. پل ایمان که بسرعت در دست ساخت میباشد،  پیونده دهنده بزرگراه و تونلهای کوهسار به چمران و میدان قصردشت و معلم هستند.باعبور از این پل که از سطح زمین 11 متر ارتفاع دارد، وارد کوچه فرعی گلخون میشویم که هم اکنون شهرداری در حال تملک املاک موجود در این مسیر و بازگشایی است که این کوچه تبدیل به بزرگراه میشود که به میدان قصردشت میرسد. این میدان هم به تقاطع غیر همسطح طبقاتی تبدیل میشود و در حال حاضر مهندسین مربوطه، مشغول طراحی این تقاطع میباشند.

با ادامه مسیر این شاخه، وارد بلوار ایمان میشویم. این خیابان نیز تبدیل به یک معبر مهم و پرتردد درونشهری میشود، در همین خصوص، مهندسین مشاور و شهرداری در حال بررسی دوطبقه کردن این بلوار میباشد.

تقاطع بعدی در این مسیر، میدان معلم است که خوشبختانه عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح طبقاتی در این میدان شروع شده و با ورود دستگاه حفاری جدید، ساخت پل عظیم طبقاتی در این میدان، سرعت بیشتری بخود گرفته است.


این تقاطع عظیم، پیوند دهنده بلوار های پاسداران به فرهنگ شهر و بلوار های ایمان به ایمان جنوبی و کمربندی است. همچنین یک لوپ اتصالی بطوب 160 متر برای اتصال مسیر فرهنگ شهر-پاسداران به ایمان نیز در نظر گرفته شده.

این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های شهری در کشور معرفی شده است.

اطلاعات بعدی بزودی..........
banner

موضوعات
درباره ما

شیراز، پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
آخرین مطالب
» ورود رام ششم واگن های مترو شیراز ( سه شنبه 12 آبان 1394 )
» پروژه امتداد زیر گذر گلستان ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» تصویب هتل نیایش ( پنجشنبه 15 مرداد 1394 )
» ساخت یکی از بلندترین هتل های کشور در شیراز ( پنجشنبه 11 تیر 1394 )
» ورود پنجمین رام واگن های مترو شیراز ( یکشنبه 7 تیر 1394 )
» افتتاح ایستگاه مترو شاهد ( چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 )
» پایتخت فرهنگ و تمدن ایران آماده استقبال از رئیس جمهور ( دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 )
» افتتاح یکی از بزرگترین شبستان های کشور در شیراز ( شنبه 1 فروردین 1394 )
» بزودی، افتتاح زیرگذر دلگشا ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» برج های آفرینش ( جمعه 15 اسفند 1393 )
کلمات کلیدی