تبلیغات
شیراز ما

مجتمع خلیج فارس

تاریخ ارسال مطلب : جمعه 24 خرداد 1392, 09:57 ب.ظ

مجتمع بزرگ تجاری-اقامتی-تفریحی و توریستی خلیج فارس با وسعتی معادل 550 هزار متر مربع در بزرگراه دکتر حسابی و ابتدای ورودی شهر جدید صدرا احداث شده است. طبق رده بندی سایت جهانی یاهو، این مجموعه عظیم -ششمین مرکز خرید و تفریح بزرگ در جهان- شناخته و معرفی شده است.ساخت مجموعه عظیم خلیج فارس در شهریور ماه سال 84 آغاز شد و تا به امروز بخش های مختلفی از مجموعه افتتاح شده است که با استقبال بینظیر مردم روبرو شده است.
همچنین این مجتمع پر تعداد ترین و یا بزرگترین مال جهان با 2500 واحد خرید و مغازه در جهان میباشد که قطعا باعث افتخار هر ایرانی میباشد.
 در ورودی اصلی مجتمع محیط باز و زیبایی برای مردم ساخته شده است.در این محیط فضای سبز وسیع- انواع آبنما و حوضچه های مختلف با معماری زیبا و هخامنشی و با نزدیک شدن به ورودی اصلی مجتمع، حوض و آبنما ی بزرگ و باشکوهی ساخته شده است که در این قسمت آبنمای اب و آتش بصورت موزیکال قرار دارد.همچنین ستون های عظیم ورودی که بشکل ستون های مجموعه جهانی تخت جمشید طراحی و ساخته شده است،بصورت ویژه عظمت خاصی به مجتمع میبخشد و زیبایی را دوچندان میکند.مجتمع خلیج فارس شیراز،با زیربنایی معادل 550 هزار مترمربع بازار ها و بخش های مختلفی را در خود جای داده است.این مجموعه از 7 بلوک تشکیل شده است و هر کدام از بلوک ها بازار هایی را در خود دارند. بازار های مجتمع عبارتند از؛بازار جهان نما و هایپر استار؛ بازار جهان نما در بلوک اول مجتمع و در بعد از ورودی اصلی قرار دارد.در این قسمت بازار ها با کارایی مختلف قرار دارند و همینطور شعبه رسمی هایپر استار شیراز که در حال حاضر بزرگترین شعبه هایپر استار در کشور میباشد در این قسمت قرار دارد.هایپر استار مجتمع خلیج فارس در دو طبقه طراحی و اجرا شده است که در نوع خود بینظیر است.هایپر استار مجموعه و فاز اول مجتمع در فروردین ماه 91 افتتاح شد که با استقبال بینظیر مردم روبرو شد.بازار ابریشم؛در این قسمت فضاهای بزرگ تجاری و خدماتی قرار گرفته اند.
بازار ابریشم 2؛ بازار ابریشم 2 همان کارایی ابریشم 1 را دارد و از واحد خرید های مختلف و بزرگی تشکیل شده است.بازار جام جم1؛این بازار در مرکز مجتمع قرار دارد  و از بخش های مختلف تشکیل شده است.همچنین بانک ها و صرافی های معتبر  در ایران در این قسمت از مجتمع شعبه دارند.کافی شاپ های ایتالیایی و ... و نمایی فوق العاده از بزرگراه دکتر حسابی و شهرکهای شمال غرب شیراز در این قسمت است.ورودی شرقی مجموعه از این قسمت است که همانند ورودی اصلی مجموعه فضای زیبایی را برای عموم مردم فراهم کرده است.بازار جام جم 2؛جام جم 2 در  بعد از وید مرکزی قرار گرفته و بازار های مختلفی را در خود جای داده است.حسینیه موجود در مجتمع با نام شهدای خلیج فارس در این بخش از مجموعه دایر است.


بازار الماس1؛در بازار الماس هم واحد های تجاری مختلف و رستوران ها و کافی شاپ های مختلف قرار دارد.مجتمع خلیج فارس 42 رستوران و کافی شاپ دارد که اکثر اینها مربوط به ملل مختلف در جهان میباشد.
بازار الماس 2؛ این بخش از مجموعه بخش ویژه ای میباشد. در این قسمت همراه با واحد ها و بازار های تجاری فضاهای تفریحی و سینما های 6گانه 3بعدی دایر شده است.شهربازی موجود در این قسمت  ایران لند نام دارد و به عنوان بزرگترین شهربازی سرپوشیده کشور-معرفی شده است. این شهربازی 1 ماه پیش افتتاح شد.


همچنین  بزرگترین سالن بولینگ و بیلیارد کشور در جنب شهربازی قرار گرفته که بزودی افتتاح میشود. بولینگ خلیج فارس دارای 30 خط میباشد که در نوع خود بی سابقه میباشد.فود کورت مجموعه در طبقه ی فوقانی شهربازی موجود است.
شهربازی روباز خلیج فارس؛شهربازی روباز خلیج فارس به مساحت 37000 متر مربع در دست ساخت و گودبرداری میباشد.در شهربازی روباز مجموعه که بین خود مجتمع و هتل که فضایی به متراژ 3 هکتار موجود است،وسایل شهربازی فوق مدرنی دیده شده که در نوع خود بی سابقه و بینظیر میباشد.همچنین دریاچه ای بشکل خود دریای خلیج پارس در روبروی هتل مجموعه در دست ساخت میباشد که فضایی بسیار زیبا برای  محیط باز شهربازی و هتل مجموعه فراهم میکند.
هتل خلیج فارس؛هتل خلیج فارس که در زمان افتتاح عنوان بلند ترین هتل کشور را از آن خود میکند، بسرعت در حال ساخت میباشد.این هتل مدرن در 35 طبقه طراحی شده که نمای بیرونی آن، هتل را بصورت 40 طبقه نمایش میدهد.در حال حاضر این هتل در طبقه 333-34 در دست ساخت میباشد و در سال 93 مورد افتتاح و بهره برداری قرار میگیرد. الان مرتفع ترین هتل کشور، هتل چمران شیراز میباشد که در بزرگراه چمران این شهر واقع شده است.این هتل بی شک یکی از شاهکار های مهندسی کشور میباشد.معماری این هتل، آنرا با سایر هتل ها در کشور متمایز میسازد.در بخش های دیگری از این هتل، استخر و جکوزی و ... دیده است.
پارکینگ مجموعه؛پارکینگ مجتمع خلیج فارس در سه طبقه بسیار بزرگ ساخته شده است که 5500 خودرو را در خود جای میدهد که بزرگترین پارکینگ ایران بشمار میرود.پارکنیگ مجموعه تمام 7 بلوک را تحت پوشش قرار میدهد.

مجتمع خلیج فارس؛ شهری در قلب کلانشهر شیراز-ششمین مرکز خرید و تفریح بزرگ جهان.banner

موضوعات
درباره ما

شیراز، پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
آخرین مطالب
» ورود رام ششم واگن های مترو شیراز ( سه شنبه 12 آبان 1394 )
» پروژه امتداد زیر گذر گلستان ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» تصویب هتل نیایش ( پنجشنبه 15 مرداد 1394 )
» ساخت یکی از بلندترین هتل های کشور در شیراز ( پنجشنبه 11 تیر 1394 )
» ورود پنجمین رام واگن های مترو شیراز ( یکشنبه 7 تیر 1394 )
» افتتاح ایستگاه مترو شاهد ( چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 )
» پایتخت فرهنگ و تمدن ایران آماده استقبال از رئیس جمهور ( دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 )
» افتتاح یکی از بزرگترین شبستان های کشور در شیراز ( شنبه 1 فروردین 1394 )
» بزودی، افتتاح زیرگذر دلگشا ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» برج های آفرینش ( جمعه 15 اسفند 1393 )
کلمات کلیدی