تبلیغات
شیراز ما

پل های طبقاتی جدید شیراز

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:25 ب.ظ

 امسال پروژه های جدید و ویژه ای مخصوصا تقاطعات غیر همسطح و پل های طبقاتی در بخش های مختلف شهر شروع میشود. این پل اکثرا برای تکمیل رینگ های درونشهری ساخته میشوند. اغلب این پروژه ها یا شروع شده اند و یا بزودی شروع بساخت خواهد شد.
1- پروژه هایی که شروع شده اند؛
پل طبقاتی معلم؛ این پل بتازگی شروع بساخت شده است و بزرگراه های پاسداران و فرهنگ شهر و بلوار های ایمان شمالی و جنوبی را بهم متصل میکند و بخشی از رینگ دوم درونشهری شیراز را تکمیل میکند.طول پل روگذر اول 712 متر  و پل دروگذر دوم 680 متر است.همچنین لوپ اتصالی دیگری برای اتصال بزرگراه فرهنگ شهر به ایمان در نظر گرفته شده و طول آن نیز،160 متر است.
2-پل طبقاتی قصردشت؛این پل در حال مطالعات آخر میباشد و طبق برنامه اولویت های پروژه عمرانی شهرداری شیراز شروع بساخت خواهد شد. پل طبقاتی قصردشت در موازات پل معلم ساخته میشود و آن هم برای تکمیل رینگ دوم کلانشهر شیراز است.پل طبقاتی میدان قصردشت، تونل های شهری ایمان و بزرگراه چمران را به بزرگراه پاسداران و پل طبقاتی معلم متصل میکند.


پل طبقاتی معالی اباد؛ همانطور که در گذشته اشاره شد پل طبقاتی که الان بیش از 80% پیشرفت فیزیکی دارد،با سرعت بسیار خوب و مناسبی در حال ساخت میباشد.این پل طبقاتی بزرگراه دکتر حسابی و بلوار تاچارا را به بزرگراه چمران و خیابان طویل قصردشت پیوند میدهد.


پل طبقاتی شهید مطهری؛پل طبقاتی شهید مطهری هم در آینده ای نه چندان دور شروع میشود. بدلیل تبدیل شدن بخشی از بلوار مطهری به بزرگراه، تمامی میدان ها و چهارراه ها در این بلوار و ویا بزرگراه تبدیل به تقاطعات غیر همسطح میشود.اکثر پلهای موجود در این مسیر طبقاتی و سه سطحی هستند.این پل مذکور بلوار زرگری را به بزرگراه مطهری و بزرگراه پاسداران و رحمت متصل میکند و بلوار های قدوسی را بصورت پل روگذر بهم پیوند میدهد.یکی از ویژگی های این طرح زیرگذر 2 ک.م آن است.


پل طبقاتی تخت جمشید؛این پل طبقا گفته شهردار شیراز بزودی شروع بساخت خواهد شد. پل طبقاتی تخت جمشید در شرق شهر قرار دارد و بوسیله ی آن بلوار فعلی سرداران به یک اتوبان استاندارد درونشهری تبدیل میشود و تمامی دوربرگردان های همسطح و خطرناک آن بسته میشود و به دوربرگردان های غیر همسطح و نعلی شکل مبدل میشود.این پل بصورت ویژه ای طراحی شده است و سرداران را به بزرگراه رحمت و بلوار های تخت جمشید غربی وشرقی و بلوار شهرداری را به مسیر اصلی متصل میکند.

کلانشهر شیراز-پیشرو در امر خدمات و عمران شهری در کشور.
banner

موضوعات
درباره ما

شیراز، پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
آخرین مطالب
» ورود رام ششم واگن های مترو شیراز ( سه شنبه 12 آبان 1394 )
» پروژه امتداد زیر گذر گلستان ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» تصویب هتل نیایش ( پنجشنبه 15 مرداد 1394 )
» ساخت یکی از بلندترین هتل های کشور در شیراز ( پنجشنبه 11 تیر 1394 )
» ورود پنجمین رام واگن های مترو شیراز ( یکشنبه 7 تیر 1394 )
» افتتاح ایستگاه مترو شاهد ( چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 )
» پایتخت فرهنگ و تمدن ایران آماده استقبال از رئیس جمهور ( دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 )
» افتتاح یکی از بزرگترین شبستان های کشور در شیراز ( شنبه 1 فروردین 1394 )
» بزودی، افتتاح زیرگذر دلگشا ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» برج های آفرینش ( جمعه 15 اسفند 1393 )
کلمات کلیدی