تبلیغات
شیراز ما

اختصاص 110 واگن قطار شهری به شیراز

تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 1 مهر 1393, 11:02 ق.ظ


شهردار شیراز گفت: طی 20 روز تا یك ماه آینده باغ هنرمندان، پروژه تقاطع غیرهمسطح احسان و چند پروژه دیگر، آماده بهره‌برداری خواهد بود.

علی‌رضا پاك‌فطرت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه فارس افزود: شهرداری شیراز با توجه به اینكه اكثر پروژه‌های در دست اجرا، مراحل پایانی را طی می‌‌كند، آمادگی اجرای حداقل سه‌پروژه بزرگ را با توجه به صلاح‌دید شورای شهر دارد.

وی اضافه كرد: اگر كمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز مصوب كند، آماده هستیم عملیات اجرایی پروژه‌های تقاطع غیرهمسطح باهنر- مطهری جنوبی، تقاطع بلوار كمربندی- احمدابن‌موسی(ع) و طرح ادامه زیرگذر ابتدای شهرك گلستان را آغاز كنیم.

شهردار شیراز با ضروری و تاثیرگذار خواندن هریك از پروژه‌های ذكر شده، گفت: پروژه ادامه زیرگذر گلستان با توجه به قرارگرفتن در مسیر شهرهای صدرا و مناطق شمالغرب شیراز و جاده شیراز- سپیدان و حجم ترافیك آن منطقه، یك ضرورت است.

وی تقاطع غیرهمسطح باهنر- مطهری جنوبی را تكمیل كننده طرح‌های اجرا شده در مسیر اتصال شمال و جنوب شیراز دانست و خاطرنشان كرد: البته طی ماه‌های گذشته برخی طرح‌های ضروری را با هماهنگی شورای اسلامی و به‌شكل چراغ‌خاموش،‌ آغاز كرده‌ایم.

شهردار شیراز همچنین در خصوص سفر اخیر به تهران در خصوص پیگیری تامین واگن‌های مورد نیاز ادامه قطارشهری، گفت: وزارت كشور قراردادی را برای خرید 315 واگن منعقد كرده بود كه قبلا نیز هر یك از شهرها مبلغی را به‌عنوان پیش‌پرداخت، تامین كرده بودند.

پاك‌فطرت گفت: پیش از این قرار بود براساس مبلغ پیش‌پرداخت تعداد واگن‌های اختصاص داده شده به كلان‌شهرهای شیراز، اصفهان و تبریز مشخص شود اما در این سفر موافقت شد كه براساس طول خطوط اجرا شده، این اقدام عملی شود.

شهردار شیراز با بیان اینكه در شیراز 24 و نیم كیلومتر خط اول مترو اجرایی شده است، گفت: در اصفهان 22 كیلومتر و تبریز 18 كیلومتر از پروژه قطار شهری اجرایی شده است.

پاك‌فطرت ادامه داد: با توجه به اینكه تعداد واگن‌های تخصیص داده شده به هر شهر متناسب با طول خط اجرا شده خواهد بود، احتمالا سهم شیراز 110 واگن سهم می‌شود.

شهردار شیراز گفت: تلاش ما این است كه فاصله زمانی عبور هر قطار از ایستگاه‌های پیش‌بینی شده در كل مسیر خط یك، 5 دقیقه باشد كه این مهم با تعداد واگن‌های بیشتر امكان‌پذیر خواهد بود.banner

موضوعات
درباره ما

شیراز، پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
آخرین مطالب
» ورود رام ششم واگن های مترو شیراز ( سه شنبه 12 آبان 1394 )
» پروژه امتداد زیر گذر گلستان ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» تصویب هتل نیایش ( پنجشنبه 15 مرداد 1394 )
» ساخت یکی از بلندترین هتل های کشور در شیراز ( پنجشنبه 11 تیر 1394 )
» ورود پنجمین رام واگن های مترو شیراز ( یکشنبه 7 تیر 1394 )
» افتتاح ایستگاه مترو شاهد ( چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 )
» پایتخت فرهنگ و تمدن ایران آماده استقبال از رئیس جمهور ( دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 )
» افتتاح یکی از بزرگترین شبستان های کشور در شیراز ( جمعه 29 اسفند 1393 )
» بزودی، افتتاح زیرگذر دلگشا ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» برج های آفرینش ( جمعه 15 اسفند 1393 )
کلمات کلیدی