تبلیغات
شیراز ما

برای اولین بار در ایران-برگزاری مسابقه رالی بین المللی شیراز

تاریخ ارسال مطلب : پنجشنبه 20 شهریور 1393, 02:36 ب.ظ

ئیس فدراسیون اتومبیل‌رانی و موتورسواری با بیان اینکه فدراسیون اتومبیل‌رانی ایران از سال گذشته برای ورود به مسابقات رالی خاورمیانه تقاضا داده است، گفت: مسابقه رالی شیراز نخستین حضور حرفه‌ای و رسمی ایران در عرصه بین‌المللی است.

وی تاکید کرد: اگر در رقابت بین‌المللی رالی شیراز بتوانیم امتیازات لازم را کسب کنیم  شیراز به عنوان میزبان دائمی این مسابقات انتخاب شده و برگزاری مسابقه رالی خاورمیانه شیراز در تقویم فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی ثبت می‌شود.

مهرعلی با بیان اینکه در رویدادهای ورزشی شهرهای برگزار کننده مهم‌تر از نام کشورهاست به همین دلیل این رقابت به نام رالی بین‌المللی شیراز است نه رالی ایران، عنوان کرد: تیم برگزارکننده مسابقه ایرانی نیستند ولی دستیاران آنها ایرانی هستند و در صورت کسب امتیاز میزبانی از سال بعد مسئولیت برگزاری مسابقات بر عهده خود ماست.

وی با اشاره به اینکه 4 داور جهانی هفته اول ماه رمضان امسال 95 نفر را برای برگزاری این مسابقه آموزش داده‌ و اطلاعات فنی آنها برای برگزاری مسابقه به روز شده است، گفت: دو هفته پیش بازی‌های رالی خاورمیانه در لبنان برگزار شد که یک تیم از فدراسیون ایران برای بازدید از روند اجرایی این مسابقات در آنجا حضور یافتند.

رئیس فدراسیون اتومبیل‌رانی و موتورسواری اظهار کرد: با توجه به وجود مظاهر تمدنی، اسلامی و ایرانی در شهر شیراز  پیش‌بینی ما بر این است که این مسابقه یکی از بی‌نظیرترین مسابقات رالی خاورمیانه باشد.

وی با بیان اینکه حضور تیم‌های قطر، امارات، عربستان، اردن، عمان و کویت در این مسابقه حتمی شده است، افزود: فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی یکی از شهرهایی که برای برگزاری راند سوم مسابقات اردیبهشت سال بعد در نظر گرفته است شیراز است که در صورت تایید نهایی تعداد بسیار زیادی از تیم‌های مطرح در این مسابقات حضور می‌یابند.

پوشش اخبار مسابقان رالی بین‌المللی شیراز از طریق 9 شبکه خارجی

مهرعلی در مورد پوشش خبری این مسابقه از طریق رسانه‌های خارجی نیز گفت: حضور 9 شبکه خارجی برای پوشش اخبار رالی بین المللی شیراز تایید شده و علاوه بر آن خبرگزاری‌های فرانسه، آلمان، الجزیره و غیره نیز برای پوشش اخبار مسابقات رالی در شیراز حضور می‌یابند.

وی خاطر نشان کرد: از اواسط هفته آینده تیم برگزارکننده مسابقه برای انجام مراحل فنی وارد شیراز شده و روز 29 شهریور نیز تیم‌ها و خودروهای آنها وارد شیراز می‌شوند.

رئیس فدراسیون اتومبیل‌رانی و موتورسواری با بیان اینکه در طول روز 32 نوبت اخبار ورزشی از شبکه‌های ملی پخش می‌شود، بیان کرد: با هماهنگی که با صدا و سیما انجام شده قرار شد در هر 32 نوبت اخبار این رویداد ورزشی پوشش داده شود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر بحث ایمنی و آتش‌نشانی، تهیه فیبر نوری، 8 دستگاه امداد خودرو، تجهیز پارکینگ تخت جمشید و نورپوردازی آن نیز باید انجام شود، تصریح کرد: 36 فرصت تبلیغاتی در این مسابقه وجود دارد که باید به نحو احسن از آن استفاده شود.

مهرعلی با بیان اینکه تا کنون 200 میلیون تومان هزینه اسکان شرکت‌کنندگان شده است، عنوان کرد: 30 هزار دلار جایزه نقدی برای نفرات اول تا سوم این رقابت در نظر گرفته شده است.

کمال فیروزآبادی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس نیز در پایان این نشست اظهار کرد: مسابقه بین‌المللی رالی شیراز فرصت خوبی است برای معرفی استان فارس در سطح منطقه و دنیا زیرا اخبار این رویداد مهم ورزشی از شبکه‌های مختلف جهانی منعکس می‌شود.

وی افزود: اگر بتوانیم امتیاز میزبانی این مسابقه را به صورت سالانه بگیریم این خود تبدیل به یک فرصت اقتصادی برای کشور به ویژه استان فارس می‌شود.

فیروزآبادی با اشاره به اوضاع منطقه، برگزاری این رقابت‌های بین‌المللی در ایران را نشانه امنیت کشور دانست و تصریح کرد: بر اساس آمارها حضور توریست‌ها در کشور نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

انتهای پیام/


banner

موضوعات
درباره ما

شیراز، پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
آخرین مطالب
» ورود رام ششم واگن های مترو شیراز ( سه شنبه 12 آبان 1394 )
» پروژه امتداد زیر گذر گلستان ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» تصویب هتل نیایش ( پنجشنبه 15 مرداد 1394 )
» ساخت یکی از بلندترین هتل های کشور در شیراز ( پنجشنبه 11 تیر 1394 )
» ورود پنجمین رام واگن های مترو شیراز ( یکشنبه 7 تیر 1394 )
» افتتاح ایستگاه مترو شاهد ( چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 )
» پایتخت فرهنگ و تمدن ایران آماده استقبال از رئیس جمهور ( دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 )
» افتتاح یکی از بزرگترین شبستان های کشور در شیراز ( شنبه 1 فروردین 1394 )
» بزودی، افتتاح زیرگذر دلگشا ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» برج های آفرینش ( جمعه 15 اسفند 1393 )
کلمات کلیدی