تبلیغات
شیراز ما

دیدار شهردار شیراز و وزیر امور خارجه فنلاند-ساخت موزه هنرهای زیبا شیراز

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 10 شهریور 1393, 10:29 ب.ظ


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز و به نقل از شیرازما ، وزیر امور خارجه فنلاند بعد از ظهر امروز در دیدار با شهردار شیراز اظهار داشت: شیراز یکی از بزرگ‌ترین شهرهای فرهنگی و تاریخی جهان است.

«ارکی تیومیویا » افزود: در بازدیدی که از دانشگاه علوم پزشکی و آزمایشگاه سرطان‌شناسی داشتم پیشرفت‌های ایران در زمینه سلول‌های بنیادی را قابل توجه دیدم.

وزیر امور خارجه فنلاند ادامه داد: بسیار خوشحال می‌شویم که دو کشور، ارتباطی فراتر از آنچه امروز وجود دارد با یکدیگر داشته باشند.

تیومیویا اضافه کرد: من جنبه‌های متعددی برای همکاری دو کشور ایران و فنلاند در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی می‌بینم.

وی خاطر نشان کرد: یکی از دیگر دلایل سفر ما به شیراز پیگیری بحث احداث موزه‌های هنرهای معاصر شیراز است بدین سبب که در سال 1970 موزه هنرهای زیبا در فنلاند راه‌اندازی شد و «آلوار آلتو» مشهورترین معمار فنلاند طرحی برای موزه هنر شیراز داده است و اکنون خوشحال می‌شویم که این اتفاق در شیراز بیفتد.

وزیر خارجه فنلاند تصریح کرد: با توجه به گروه آرشیتکتی که برای این منظور گرد آمده ساخت موزه‌ای خوب در شیراز ممکن است.

تیومیویا با بیان اینکه مشتاق هستیم که مطالعات این پروژه انجام شود، بیان کرد:  احداث این موزه باید به دست مهندسان ایرانی اتفاق بیفتد، اما ما می‌توانیم مطالعات آن را در فنلاند انجام دهیم و گروهی از معماران خود را در اختیار ایران قرار دهیم.

ساخت موزه هنرهای زیبا مورد حمایت ماست

شهردار شیراز نیز در این جلسه اظهار داشت: اگر چه موضوع موزه هنرهای زیبا نخستین بار است که در این سطح مطرح می‌شود، اما هر پروژه‌ای که ارتباط بین مردم شیراز و فنلاند و به ویژه شهر هلسینکی را تأمین کند، مورد حمایت قرار می‌دهیم.

علیرضا پاک‌فطرت افزود: سفر وزیر خارجه کشور فنلاند می‌تواند باعث توسعه روابط بین دو کشور شده و افزایش بازدید گردشگران از شیراز را در پی داشته باشد.

این مسئول تصریح کرد: تبادل فرهنگی بین شهرها می‌تواند ارتباط بین ملت‌ها را نزدیک ساخته و آرامش و صلح بیشتری را در جهان رقم زند.

پاک‌فطرت خاطر نشان کرد: امید وافر داریم که این سفر مقدمه‌ای برای توسعه روابط فرهنگی و ارتباط دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان شیراز و فنلاند باشد.

وی اضافه کرد: سفر وزیر خارجه کشور فنلاند می‌تواند باعث توسعه روابط بین دو کشور شده و افزایش بازدید گردشگران از شیراز را در پی داشته باشد.

شهردار شیراز افزود: تبادل فرهنگی بین شهرها می‌تواند قلوب ملت‌ها را نزدیک کرده و آرامش و صلح بیشتری را در جهان رقم زند.

این مسئول ابراز امیدواری کرد، این سفر مقدمه‌ای برای توسعه روابط فرهنگی و ارتباط دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان شیراز و فنلاند باشد.

به گزارش فارس، در سفر سفیر فنلاند به شهر شیراز که خرداد ماه امسال صورت گرفت عنوان شد «آلوار آلتو» مشهورترین معمار فنلاند طرحی برای موزه هنر شیراز داده و به همین سبب شیراز در جامعه معماران فنلاند شناخته شده است.

همچنین در همان سفر نشست تخصصی «هنر فنلاند به روایت معماران استان فارس» به همت حوزه هنری این استان برگزار و در کنار آن نمایشگاه عکس معماری و شهرسازی فنلاند افتتاح شد.

وزیر امور خارجه فنلاند یک روز پس از دیدار با رئیس جمهور اسلامی ایران به دیدار با شهردار شیراز رفت و پس از این دیدار عازم گرجستان شد.

در طرحی که برای موزه هنرهای معاصر شیراز پیش‌بینی شده یک بخش رسمی و یک بخش تفریحی وجود دارد که بخش رسمی شامل کاربری موزه اعم از سه موزه هنرهای معاصر، موزه ایران باستان و موزه هنرهای اسلامی و موزه صلح (دفاع مقدس) بوده که در کنار این موارد هتل، پارک آبی، پیست اتومبیلرانی، ورزش‌های سالنی، رستوران و باغ ملل و... دیده شده است.banner

موضوعات
درباره ما

شیراز، پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
آخرین مطالب
» ورود رام ششم واگن های مترو شیراز ( سه شنبه 12 آبان 1394 )
» پروژه امتداد زیر گذر گلستان ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» تصویب هتل نیایش ( پنجشنبه 15 مرداد 1394 )
» ساخت یکی از بلندترین هتل های کشور در شیراز ( پنجشنبه 11 تیر 1394 )
» ورود پنجمین رام واگن های مترو شیراز ( یکشنبه 7 تیر 1394 )
» افتتاح ایستگاه مترو شاهد ( چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 )
» پایتخت فرهنگ و تمدن ایران آماده استقبال از رئیس جمهور ( دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 )
» افتتاح یکی از بزرگترین شبستان های کشور در شیراز ( جمعه 29 اسفند 1393 )
» بزودی، افتتاح زیرگذر دلگشا ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» برج های آفرینش ( جمعه 15 اسفند 1393 )
کلمات کلیدی