تبلیغات
شیراز ما

برگزاری رالی شیراز باعث آشنایی بیشتر مردم دنیا با فرهنگ ایرانی می شود

تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 21 مرداد 1393, 10:36 ق.ظ

 هانی شعبان که اهل کشور سوریه است، شنبه دردیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس بیان داشت:با توجه به این که شیراز دارای اماکن فرهنگی و مذهبی قابل توجهی است از این رو برای معرفی هر چه بهتر کشور ایران به جهانیان این شهر برگزیده شده است.

وی بیان کرد: مکان های تاریخی و زیبایی های موجود در مسیر مسابقات شیراز رالی باعث می شود تا در سال های آینده افراد بیشتری برای شرکت در این رقابت به ایران سفر کنند .

نایب رییس فدراسیون اتومبیلرانی سوریه افزود: شیراز رالی رویداد بزرگی است که سال جاری به صورت آزمایشی برگزار می شود از این رو همه دست اندرکاران باید تلاش کنند تا به بهترین شکل این رقابت ها انجام و در سال 2015 این مسابقات وارد تقویم FIA شود.

نماینده فدراسیون جهانی اتومبیلرانی بیان داشت:برای برگزاری مطلوب شیراز رالی باید در گام اول آموزش های لازم به افراد داده شود تا شاهد برگزاری یک رویداد ورزشی ایمن باشیم.

شعبان ، در مورد آمادگی شهر شیراز برای میزبانی این رقابت بیان کرد: در ارزیابی های صورت گرفته زیرساخت های لازم برای برگزاری هر ساله رالی شیراز فراهم است اماتایید نهایی باید در زمان برگزاری مسابقات از سوی ناظر فدراسیون جهانی صورت گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس هم دراین دیدار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این رقابت ها در شیراز گفت: استاندار فارس و دیگر مسوولان استانی برای برگزاری مطلوب شیراز رالی اعلام آمادگی کرده اند.

سید غلامرضا کمانه ادامه داد:بعد از ثبت نهایی این رقابت ها در تقویم فدراسیون جهانی، مردم دنیا بیشتر با ایران و شیراز آشنا خواهند شد.

وی بیان کرد: مسابقات شیراز رالی به صورت نمادین از دروازه قرآن شروع می شود اما تخت جمشید محل آغاز است و در ادامه اتومبیلرانان از یک مسیر تاریخی که زمانی ˈکوروش پادشاه هخامنشی ˈ از آن عبور کرد، می گذرند و این رقابت در کنار دریاچه آباده طشک پایان می یابد.

کمانه افزود:شیراز رالی ،سوم مهر امسال با عبور از شهرهای مرودشت، زرقان، ارسنجان و خرامه آغاز و مراسم پایانی آن در دروازه قرآن شیراز برگزار می شود.banner

موضوعات
درباره ما

شیراز، پایتخت فرهنگی و مهد تمدن ایران زمین
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نویسندگان
آخرین مطالب
» ورود رام ششم واگن های مترو شیراز ( سه شنبه 12 آبان 1394 )
» پروژه امتداد زیر گذر گلستان ( سه شنبه 27 مرداد 1394 )
» تصویب هتل نیایش ( پنجشنبه 15 مرداد 1394 )
» ساخت یکی از بلندترین هتل های کشور در شیراز ( پنجشنبه 11 تیر 1394 )
» ورود پنجمین رام واگن های مترو شیراز ( یکشنبه 7 تیر 1394 )
» افتتاح ایستگاه مترو شاهد ( چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 )
» پایتخت فرهنگ و تمدن ایران آماده استقبال از رئیس جمهور ( دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 )
» افتتاح یکی از بزرگترین شبستان های کشور در شیراز ( شنبه 1 فروردین 1394 )
» بزودی، افتتاح زیرگذر دلگشا ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» برج های آفرینش ( جمعه 15 اسفند 1393 )
کلمات کلیدی